13 pravd o anglické čokoládě Cadbury

Asi není nutné představovat oblíbenou anglickou značku čokolád Cadbury, která je na trhu téměř 200 let. Vybavíte si určitě její tradiční fialový obal a především úžasnou chuť mléčné čokolády, která má své milovníky po celém světě.

Přečtěte si 13 skutečností, které se s touto čokoládou pojí:

 1. První tyčinka Cadbury z mléčné čokolády dorazila do regálů v roce 1897. A v roce 1905 se objevila nová tyčinka Cadbury Dairy Milk, která obsahovala více mléka, než jakákoliv jiná čokoláda na trhu.
 2. 350 milionů tabulek čokolád Cadbury je ročně prodáno . Což odpovídá téměř jednomu milionu denně!
 3. Fialová barva byla kdysi typická pro firmu Cadbury, která si ji také nárokovala. Žádná jiná společnost nemohla využívat barvu Pantone 2685c. Nestlé se ale rozhodla proti tomu bojovat a čtyřletou soudní bitvu nakonec vyhrálo. Takže dnes už kdokoliv z čokoládového businessu tuto barvu může využívat.
 4. Flake – nejchytřejší a nejchlubivější čokoláda, která byla vyvinuta v roce 1920, kdy zaměstnanec Cadbury. Ten si všiml, že když vypustili přebytek z čokoládových forem, vytvořila se vločkovaná a složená vrstva čokolády. Tak vznikl Flake.
 5. Fudge byl uveden v roce 1948 a je znám především díky známému reklamnímu jinglu – „kousek Fudge stačí na to, aby vaše děti dostaly zaslouženou odměnu“.
 6. První čokoládová vajíčka naplněná krémem se v regálech objevila už v roce 1923. Dnešní Cadbury vajíčka jsou v regálech od roku 1971.
 7. V roce 1990 byl otevřen čokoládový svět Cadbury World v Birminghamu, který každoročně navštíví stovky tisíc návštěvníků.
 8. Cadbury byli oficiálními výrobci kakaa a čokolády pro královnu Viktorii, když v roce 1854 získali John Cadbury a jeho bratr první obchodní královskou záruku.
 9. V průběhu 2. světové války muselo Cadbury stáhnout z prodeje výrobek Dairy Milk, protože vláda zakázala výrobcům využívat čerstvé mléko. Místo toho firma začala vyrábět ze sušeného odstředěného mléka.
 10. Jednou z nejznámějších reklam Cadbury je polovina sklenice plnotučného mléka, které se přelévalo do tabulky mléčné čokolády. Tato reklama běžela od roku 1928 do osmdesátých let minulého století.
 11. Jeden celý rok trvá kakaovníku, aby vyprodukoval přibližně 450g kakaa.
 12. Celkem 530 kalorií je ve 100g čokoládě Cadbury Dairy Milk, 240 kalorií ve 45g tyčince a okolo 25 kalorií v jednom čtverečku čokolády.
 13. V roce 2014 byla společnost Cadbury označena „Nejšťastnější značkou Spojeného království“.

Produkty Cadbury dováží online drogerie Xantea, která nabízí širokou paletu sladkostí z Anglie a Velké Británie.

Komentáře

komentářů

Anet